Bayburt Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü
Tarih: 22.11.2017 Saat: 11:55
Konu: Haberler


Bayburt Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü


Bayburt Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü                 Yanlış, etkisiz ve gereksiz ilaç kullanımına farkındalık oluşturmak  amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından tüm dünyada başlatılan ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ çalışmaları, ilimizde de yapılan çeşitli farkındalık etkinlikleriyle devam ediyor.


                 Kampanya kapsamında Ramazan ayına yönelik Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı Koordinatörlüğü tarafından, 25-30 Mayıs tarihlerinde vatandaşlara yanlış ve gereksiz ilaç kullanımının doğuracağı sonuçlar hakkında bilgilendirme yapıldı.Vatandaşlara AİK’le ilgili İmsakiye  dağıtıldı. İlimizde faaliyet gösteren tüm fırınlara Aik’le ilgili Ramazan Pidesi kesesi Dağıtıldı. Mayıs ayı içinde İlimizde düzenlenen  Kurumlar arası futbol turnuvasında takımımız Aik’le ilgili pankartla sahaya çıktı ve turnuva boyunca pankart statta asıldı. 


                 Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler birliği Genel sektereliği  işbirliği ile birlikte düzenlenen ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ konusunda Okullara ve Aile Hekimlerine yönelik Aik’le ilgili eğitimler verildi.  Akılcı İlaç İl Koordinatörü ve beraberindeki heyet tarafından Bayburt merkez ve ilçelerindeki aile hekimleri ziyaret edilerek, hekimlere akılcı ilaç kullanımı hakkında bilgi verildi. "Hızla gelişen antibiyotik direnci global bir sorun haline gelmiş, dolayısıyla İlimizde de gerekli tedbirlerin alınması ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz.Kaynak: http://bayburt.ism.saglik.gov.tr
Pencereyi Kapat