YAŞAMA YOL VER BAYBURT
Tarih: 23.11.2017 Saat: 21:20
Konu: Haberler


YAŞAMA YOL VER BAYBURT


Bakanlığımızca 2015 yılının 2. yarısında Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası projesinin uygulanması noktasında işbirliği yapılması gereken kurum ve kuruluş yöneticileri ile görüşerek, (İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Şoförler Odası) işbirliği, gönüllülük esasına dayalı paydaş kurumlarla birlikte 03 Kasım 2015 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.


Kampanya çerçevesinde; İl Sağlık Müdürlüğümüzce Kasım ayı içerisinde 2 Anaokulu (110 kişi), 2 İlkokul (170 kişi), 2 ortaokul 450 kişi) ve 2 Lise (350) olmak üzere toplam 8 okulda 1080 öğrenciye Kampanya kapsamında eğitimler verilecektir. Öğrencilerin ve toplumun eğitimi, bilgi ve bilinçlendirme faaliyetleri yıl boyunca yerel gazetelerde, Dolmuş, halk otobüslerinde konuyla ilgili mevcut yayınlarla devam edilecektir. Ayrıca 112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası kapsamında, Cumhuriyet meydanında Stantlar açılmış olup, halkın yoğun olarak bulunduğu Alış veriş Merkezleri, Türk Dünyası Parkı vb. yerlerde açık alan aktiviteleri de yapılmaktadır


 


Kampanya ile ilgili ilimizde planlanan çalışmalar Kasım ayında Valilik bünyesinde bağlı kurum ve kuruluşların katılacağı lansman toplantısıyla kamuoyuna duyurulacaktır.


 


Kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.yasamayolver.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.


 Kaynak: http://bayburt.ism.saglik.gov.tr
Pencereyi Kapat